1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Yüz Şekline Göre Saç Modeli Nasıl Seçilir

Oval Yüz Şekli İçin Saç Modeller :

    Oval yüz şekli en şanslı yüz tipidir. Hemen hemen birçok saç türüne uyum sağlamaktadır. Bu tür yüz şeklinde saç modeli türleri konusunda kısıtlama olmaksızın dikkat edilmesi gereken detaylar da vardır. Mesela; Yüz tipiniz eğer ovalse yüz hatlarınızı kapatmamaya dikkat etmeniz gerekir. Kat kat kesimli saçlar yerine düz kesimli saç modeli kullanarak yüz hatlarınızı ön plana çıkartarak daha güzel bir görünüm elde edersiniz.

 

Kare Yüz Şekli için Saç Modelleri :

 

Bu tür yüzlerde de dikkat çeken kısım köşeli çene yapılarıdır. Bundan dolayı bu hatları yumuşatmak adına kısa saçlar tercihleriniz arasında yer almalıdır. Küt kesim ve katlı kesim denemelisiniz. Ayrıca kâküllerin en çok yakıştığı yüz tipidir.

 

Yuvarlak Yüz Şekli için Saç Modelleri :

Yuvarlak bir yüz tipiniz varsa bunu olabildiğince ince ve uzun göstermek için saçların ortadan düzgün bir biçimde ayırılması gerek bunun yanında saça hacim katarak yüz daha da uzun gösterilebilir. Saç kesimi olarak uzun saçlar tercih edilmelidir. İstenilirse eğer uzun perçemlerde bu yüz tipine yakışır.

 

 

 

 

Üçgen Yüz Şekli için Saç Modelleri :

Seçilen saç modelleri bu dar çeneyi geri planda bırakacak şekilde olmalıdır. Çeneden başlayarak saçın uçlarına kadar inen dalgalı bir yapı hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Kısa ve düz, sade saçları tercih etmemelisiniz.

 

Kalp Şeklindeki Yüz için Saç Modelleri :

 

Bu tür yüz ifadelerinde ise önem gösterilmesi gereken iki bölge vardır. Bunlar çene ve alın bölgeleridir. Yüz tipindeki alın açıklığını kapatmak için yanlardan perçem kullanarak alın bölgesini kapatmaya çalışmak güzel bir hareket olacaktır. Yüz tipi daha çok üçgen bir yapıyı andırdığı için çene hizasından başlayarak saçın hacimlendirilmesi gerekmektedir. Kesim olarak uzun ve orta saçlar kullanılabilir.

 

 Uzun Yüz Şekli için Saç Modelleri :

 

Burda da önemli olan ve dikkat edilmesi gereken yüzün geniş yapılı olmasıdır. Bu tarz yüzlerde uzunluk genişlikten büyük olduğundan orantısız bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Saç modeli olarak uzun ve dalgalı yapıya sahip kesimler tercih edilmelidir. Kâkül tarz saç modeli de bu tarz yüz tiplerine daha çok yakışır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *