1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Yoğurt Ve Karbonatla Cilt Maskesi Yapılışı

Evde Yoğurt İle Yüz Maskesi Yapmak ve Faydaları

Yoğurt ile cilt maskesi yapımı her zaman merak edilen konulardan biri, yüz maskesi yapımında gerçekten işe yarayan yoğurt ve karbonat ile maske yapımı işe yaraması muhtemel faydalar aşağıda anlatılmaktadır.Bu yüzden yazımızı sonuna kadar okumanızı ve değerli yorumlarınızı paylaşmanızı rica ederiz.

Yoğurt ile karbonat maskesi karışımı cildinize iyi geleceği düşünülmektedir. Ciltte bulunan lekeler, çiller, akneler, bu karışımın içerisinde bulunan renk açıcı özellik ile yok olur. Fakat ciltte bulunan her lekeye iyi gelmiyor. Uçuğa hiç faydası olmadığı düşünülüyor. Çünkü karbonatın yakıcı özelliği vardır. Uçuk gibi yaraları tahriş edip kızarmasını ve acımasını sağlar. Cildiniz yağlı ve pis görüntüsü var ise yoğurt ve karbonat maskesini kullanmakta fayda vardır. Ciltte bulunan siyah noktalar karbonat sayesinde yok olacak dereceye gelecektir.

Yoğurt ve Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk olarak bir kaseye bir çay kaşığı karbonatı atmalısınız. Cildinizin nemlenmesi ve parlak görünmesi için yoğurtla karıştırılması gereklidir. Yaz aylarında yanıklara yoğurt kullanıldığı gibi bu maskede yoğurt kullanmakta öyle bir fayda verecektir. Yoğurt sayesinde cildinizin yanması birazda olsa azalacaktır. Bu ikili karışımın kıvamına getirdikten sonra cildinizde yara olmayan yerlere sürmeniz gereklidir. Sorun yaşadığınız yerlere hassas bir şekilde yedirdikten 30 dakika sonra yüzünüzden çıkarabilirsiniz.

Fakat cildinizin hassas olduğunu biliyorsanız 10-15 dakika bekletmek daha faydalı olacaktır. Cildinizin aknelerden, lekelerden arındığına kesin emin olduktan sonra ılık bir suyla tekrar yıkamanız gerekiyor. Cildinizde oluşan akneler ve sivilceler çok fazla ise ve artık sorun haline gelmeye başladıysa doktorla görüşmekte fayda vardır. Bu maskenin yararı küçük şeyleredir. Yüzünüzdeki ölü hücreleri çekip atan bir maskedir.

Aynı zamanda peeling etkisi verir. İçerisinde katkı malzemesi olan yüz maskeleri hiçbir uzman tarafından tavsiye edilmiyor. Cildi yenileyen yoğurt ve karbonat maskesinin kahverengi lekeleri de giderici etkisi vardır. Karbonat ve yoğurt karışımının içine aynı zamanda limon suyu kullanmak isteyenlerinde kullanması tavsiye ediliyor. Limonunda içinde vitaminlerden dolayı cildi parlattığı düşünülüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *