1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Uzun Etek Kombini Nasıl Yapılır

Her geçen gün değişen moda ve renklerin uyumuyla sıradanlıktan çıkılıp, modern bir görüntü elde edilebiliyor. Farklı tarzların bir arada kombinlenmesi sonucunda, değişik moda akımları ortaya çıkıyor. 2017 ilkbahar ve yaz koleksiyonlarına bakıldığında ise, uzun etek modası göze çarpıyor. Uzun, renkli ve desenli etekler farklı bedenlere göre tasarlanıyor. Her markanın farklı ürünler üretmesine bağlı olarak kumaş yapısında farklılıklar görülse de, incele terletmeyen kumaşlar tercih ediliyor. Büyük ve küçük çiçek desenlerinin de kullanıldığı uzun etekler yıl boyunca moda olacak.

Uzun Etekler Nasıl Kombinlenir?

Uzun etekler, desenlerine ve renklerine göre içerisinde farklı tarzları da barındırıyor. Son dönemde vitrinlerde sıklıkla kullanılan uzun ve önü düğmeli etekler büyük bir önem kaplıyor. Çok sık tercih edilmesine rağmen uzun etek kombin şekilleri herkesin tarzına göre farklı şekillerde görülüyor. Uzun ve önü düğmeli etekler, düğmelerin rengindeki askılı atletlerle ya da t-shirt ile kombin yapılarak uyum yakalanıyor. Özellikle yaz sezonunda, mavi ve pudra renklerindeki uzun etekler yoğunlukla tercih edilirken, sonbahar döneminde ise; asker yeşili ve toprak tonları görülüyor. Sonbahar sezonunda eteklerin kumaşları da daha kalın ve yünlü olarak kullanılıyor.

İlkbahar ve Yaz Sezonunda Kullanılan Renkler

İlkbahar ve yaz sezonunda kumaşlar ince ve tüllerden yapılırken, sezon sonlarına doğru sonbahar sezonuna yaklaşılmasıyla kumaşların kalın ve yünlü olduğu görülüyor. Kumaşlar tüllerden ve çiçek desenlerinden arınıp, düz ve sadeliğe doğru yöneliyor. Bu geçiş arasındaki uyumda dikkate alındığında, kış sezonunda da uzun etek modasının hâkim olacağı anlaşılıyor. Sarı, mavi, pembe ve yeşilden oluşan soft renkler, yerini sonbaharın ahengine bırakıyor. Kahverengi ve toprak tonlarının yanı sıra, hardal, kiremit rengi, gri ve tonları da yeni sezonun sonbahar modasında görülecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *