1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

SOKAK DOSTLARIMIZ

Bugün bir farkındalık yaratın ve sokak hayvanlarına seslenin , yanınıza çağırın. Yemek mi arıyor susamış mı bilemezsiniz..

En azından başını okşayın. Onlar hiçte güvenli olmayan sokaklar da yaşam mücadelesi veriyorlar. Kimi zaman kışın o soğuk ayazında, kimi zaman yazın o cehennem gibi kavuran sıcağında sırf güvenli bir uyku uyuyabilmek için uğraşıyorlar.

Kimine kaynar sular dökülüyor kaçırılmak için , kimine tecavüz ediliyor zalimce , kimi ise hemcinslerinden dayak yiyor sırf güçsüz olduğu için …

Ve bunlar sessiz sedasız siz farkına varmadan olup bitiyor.

Bir yerlerde başıboş sokak hayvanı görürseniz geri çevirmeyin çünkü onlar Allahu Tealanın sessiz kullarıdır ve kim onlara zalimce zulüm ederse aynısını yaşayacaktır. Hayvan sevgisi insanın vicdanı ve merhametiyle alakalıdır hayvanlara kötü davranan bir insan iyi insan olamaz. Vicdan bir insana yakışan en güzel süstür.

 

SALÝHLÝ ÝLÇE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜ RIZA GÜLMEZ, VATANDAÞLARDAN AÞIRI SICAKLAR NEDENÝYLE SOKAK HAYVANLARI ÝÇÝN EVLERÝNÝN ÖNLERÝNE BÝR TAS TEMÝZ SU KOYMALARINI ÝSTEDÝ. (EMRE SAÇLI/MANÝSA-ÝHA)

Kapınızın Önüne Bir Kap Su Koymanız Onlar İçin Yapabileceğiniz En Güzel Şeydir 🙂

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *