1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Siyah Noktalar Sivilceler Nasıl Geçer

Cilt bakımında en önemli nokta cildin temizlenmesidir. Cilt düzenli ve özneli şekilde temizlenmez ise kullanılan hiç bir ürün fayda sağlamaz. Siyah nokta ve sivilceleriniz varsa bu cildiniz muhtemelen yağlı cilt tipidir. İlk olarak cildin her gün sabah akşam temizliği en önemli noktadır. Cilt tipine uygun olarak önce temizleme sonra tonikleme ve nemlendirme muhakkak her gün yapılmalıdır. Siyah noktalar ve sivilceler nasıl geçer sorusunun cevabını ciltte bu sabunlara yol açan sebepleri bulmadan veremeyiz. O yüzden muhtemel olanlara bir bakalım.

Siyah Nokta ve Sivilceler Neden Oluşur?

Her ne kadar yağlı ciltlerde siyah nokta ve sivilce oluşur desek ise de oluşumun altında başlıca olan sebepler mutlaka vardır. Örneğin, zaten yağlı olan bir cilt yapısının yağlı yiyeceklerle beslenmesi yanlıştır. Vücutta fazla yağ üretiminin dışına vurmasıdır sivilce ve siyah noktalar. Bu yüzden zaten fazla yağlı olan vücudumuza dışarıdan aşırı yağ alınmamasına dikkat edilmelidir. Bir sonraki önemli neden ise elimizi sürekli yüzümüze götürerek onları sıkmak ve gözenek oluşumuna davetiye çıkarmaktır, çünkü oluşan gözeneklerde yağ ile kapanacaktır. Bu da yine sivilce ve siyah nokta demektir.

Siyah Nokta ve Sivilcelerden Kurtulma Yolları

Bazen genetik olarak cilt yapısı, bazen beslenme bazen ise hava koşulları cildi oldukça etkiler. Farklı meyvelerden yapabileceğiniz doğal peelingler ve maskeler cildin parlaklığına ve düzgün görünümüne yardımcı olur. Siyah noktalar sivilceler nasıl geçer yine cilt temizliğinde kullanılan sabunların daha iyi sonuç almak adına doğal ve kükürt içerikli olmasına dikkat edilmelidir. Eğer inatçı ve bir türlü kurtulamıyorum dediğiniz sivilceleriniz varsa kimyasal ilaç kullanabilirsiniz, ancak bu ilaçlar doktor kontrolü altında kullanılmalıdır. Günlük yaptığımız bakımların yanı sıra profesyonel cilt temizliği de senede üç defa birer ay arayla yapılmalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *