1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Sivilcelere Ne İyi Gelir?

Sivilce yediden yetmişe her insanda ortaya çıkabilecek en yaygın cilt sorunlarından birisidir. Ergenlik, stres, depresyon ya da yanlış beslenme sivilcelerin bilinen en yaygın sebepleridir. Sivilcelerle mücadelede ise uygulanan birçok farklı yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri tıbbi ve bitkisel yöntemler olarak iki ayrı gruba ayırabilmek de mümkün oluyor.

Sirke

Bazı insanlara kokusu iyi gelmese bile sirke, en önemli cilt temizleyiciler arasındadır. Sirke cilt üzerindeki sivilceleri bakterilerden temizlemek ve daha sonradan oluşabilecek sivilcelerin önüne geçebilmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için bir yemek kaşığı sirkeye iki yemek kaşığı su ekleyin. Ardından elde ettiğiniz bu karışımı bir pamuk yardımıyla cilde uygulayın. 10 dakika kadar bekledikten sonra cildi yıkayıp nemlendirici sürün. Bu yöntemi günde 4-5 kez uygulayabilirsiniz.

Patates

Patatesin iltihabı önleme özelliği bulunuyor. Bu şekilde sivilceleri ortadan kaldırmak için çiğ patatesin iç kısmını sivilce olan yerlere uygulayın. Eğer katı meyve sıkacağınız varsa patatesin suyunu sıktıktan sonra pamuk yardımıyla da cilde sürebilirsiniz. Bu uygulamayı da günde 4-5 kez tekrarlayabilirsiniz. Artan patates suyunu buzdolabında 3 gün boyunca saklayabileceğinizi de unutmayın.

Diş Macunu

Diş macunu özellikle yüz bölgesindeki sivilceleri yok etme konusunda oldukça etkili bir üründür. Ancak bu diş macununu beyaz renkte olması gerekiyor. Diğer renkteki diş macunlarının içeriğinde sivilce temizleyici maddeler bulunmuyor. Beyaz renkli diş macununu elinizde sivilceli bölgeye sürdükten sonra 10-15 dakika kadar bekletin. Ardından cildinizi temizleyebilirsiniz. Bu yöntemi sabah ve akşam olmak üzere iki kez uygulayabilirsiniz.

Aspirin

Aspirin maskesi sivilcelere en sık uygulanan maskeler arasındadır. Bu yöntemi uygulamak için 2-3 adet aspirini ezdikten sonra su ile karıştırın ve krem kıvamına getirin. Ardından maskeyi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *