1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sivilcelere Kolay Çözümler

Sivilce ve akneler, hayatın en yaygın ve can sıkıcı cilt problemlerindendir. Birçoğumuz, hayatımızdaki mühim bir güne ya da önemli bir hadiseye kendimizi hazırlamaya çalışırken, birden tenimizde beliren kırmızı nokta ve sivilcelerle sıkıntılı ve şaşkın hallere düşmüşüzdür. Bu durumlardan kurtulmak için sivilcelere kolay çözümler hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Aspirin

Aspirin, anti-enflamatuar hususiyetinde ötürü, aknelerinizin azalmasında, ucuz ve hızlı bir yardımcıdır, her vakit her evde bulunduğundan, kolaylıkla tatbik edilebilir. En kolay kullanım biçimi şu şekildedir; bir aspirini üç kaşık su katılmış kabın içinde iyice eriterek yumuşak bir karışım haline getirin, bunu teninizin sivilceli kısımlarına yedirip, yaklaşık olarak 30 dakika kadar bekletin, kuruduktan ve pul pul dökülmeye başladıktan hemen sonra, ıslak bir pamukla ya da cilt temizleme mendili temizleyip, bol su ile temizleyin.

Yüzme Havuzuna Ya Da Denize Gidin

Klorun cildi kuruttuğu bilinmektedir. Aynı biçimde denize girmeniz de tuzlu suyun sivilce üstündeki pozitif etkenlerinde ötürü çok iyi gelecektir. Sivilce ve akneler suyla temastan bir hayli iyi bir şekilde etkilenir, fırsatlarınızı bu yönde kıymetlendirerek çokca yüzmelisiniz, akabinde ise saçlarınızın fazla yıpranmaması için yıkayarak durulayın, teniniz, de nemlendirici bir krem uygulayarak dinlendirmeye bırakabilirsiniz.

Aloe Vera

Aloe Vera pek çok yoldan sivilceleriniz üstünde tehdit ve baskı uygular. Aloe vera kullandığınız vakit, teninize sağladığı rahatlama ile kendinizi muhteşem hissedersiniz. Bundan başka olarak, cildinizdeki yangı ve kızarıklığı en aza indirger ve cildinizin fazla kısımlarındaki yağını alarak yağ dengesini muhafaza etmiş olur.

Diş Macunu

Şayet hızlı bir biçimde ilerleyerek dikkat çekici duruma gelen bir mamut sivilceniz varsa ve bunu en kısa yoldan iyileştirmeyi diliyorsanız, diş macunu içinde bulundurduğu silica ile iyi bir alternatif sayılabilir. Sivilcelerin kuruması ve etkilerinin en aza indirilmesi için uykudan evvel diş macunu sürerek sivilceli kısımlara yedirin, sabah kalktığınızda, suyla güzelce yıkayarak arındırın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *