1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Sağlıklı Yaşam İçin Spor Yapınız

İnsan vücudu gerek besinler, gerekse yaşam koşullarından dolayı deforme olmaya müsait bir yapıdır. Özellikle kilo problemi yaşayan insanların sağlık açısından ciddi hastalıklara açık hala gelmesi, bağışıklık sistemlerinin çökmesine ve vücut dengelerinin bozulmasına sebep olmaktadır. Oturduğunuz yerden zayıflama fikirleri her zaman işe yaramaz. Bu yüzden sağlıklı yaşam için spor yapınız ve beslenme şeklinizi tamamen değiştirmelisiniz. Spor sayesinde vücudunuzun biraz hafiflediğini ve hareket kabiliyetinizin arttığını fark etmiş olacaksınız.

Spordan Önce Doğru Beslenme Kuralları

Sağlıklı yaşam için doktorların önermiş olduğu farklı diyet programları vardır. Her bünye için farklı diyet listeleri hazırlanmaktadır. Bunun için en başta doktor kontrolüne gitmek ve baştan aşağı check-up yaptırmalısınız. Fast-food beslenmeyi tamamen hayatınızdan çıkartmalısınız. Yağ oranı yüksek ve kolesterollü yiyeceklerden uzak durup daha çok sebze-meyve ve lifli yiyeceklerle beslenmelisiniz. Daha sonra spor yapmaya başlayabilirsiniz. Günde en az 45 dk yapacağınız yürüyüş size yakmanız gereken gerekli kaloriyi yakıp, yağlarınızı eriterek kas oranınızı arttırmanızı sağlar. Vücut direncinizi en üst seviyede tutmak ve hastalıklarınızdan kolayca kurtulmasınız ve sağlıklı yaşam için spor yapınız Hızlı Zayıflamak İçin Evde Yapacağınız Egzersizler

Eğer spor salonuna gitmek için durumunuz yoksa, ev ortamı içerisinde yapabileceğiniz bazı egzersizlerden bahsetmek istiyoruz. Evinizde her zaman bulunan su şişelerini ister kum, isterseniz normal su ile doldurarak kendinize düşük bütçeli bir ağırlık yaparak kol kaslarını çalıştırarak işe başlamalısınız. Günlük temizlik işleri bile sizin kalori yakmanıza yardımcı olabilir. Süpürge kullanmak, yerleri silmek ve toz almak bile vücudunuzdaki yağları kolayca yakmanız için küçük bir aşamadır. Mekik çekmek karın kaslarınızın güçlenmesine yardımcı olacaktır. Kullandığınız herhangi bir kondisyon bisikleti, yürüyüş bandı ile ev ortamında hızlı kilo verme sürecine girebilirsiniz. Yaşınız her ne olursa olsun vücut kitle endeksinizi dengeli şekilde tutabilmek ve sağlıklı yaşam için spor yapınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *