1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Saç Rengi Açma Yöntemleri

Koyu renk saça sahip ola kadınların ya da koyu renk saçtan açık renge dönmek isteyen kadınların ilk tercihi oryaldir. Oryal kimyasal içerir ve saçı yıpratır. Saçı açma özelliğine sahip olsada yıpratma payı da açma özelliğiyle eş değerdir. Son dönemlerde çıkan olalplex saç açıcısı ile saçla daha uzun sürede daha az sürede daha az yıpranma payı bırakarak saçları birkaç ton açma özelliğine sahiptir. Ancak bütün bu ürünler saça mutlaka zarar verecektir. Saçı yıpratmadan uzun vadede bitkisel yöntemlerle açmak mümkün. Hemen her evde bulunabilen bitki ve yiyecekler açıcı özelliğe sahiptir.

Papatya Suyu

Papatya suyu saç renginin açılmasına yardımcı olurken saça parlaklık verir.2 bardak suya bir avuç papatya katılarak kaynatılır, bıraz soğuduktan sonra saça dökülür. Güneş ışığında saçların kuruması sağlanır. Bu yöntemle saçlar birkaç ton açılır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi de doğal saç açıcılar arasında yer alıyor. Duşta durulama suyu olarak kullanacağınız sirkeli su saç rengini açmaya yarıyor. Sirke, saçları besleyip saç rengini açma özelliğine sahiptir.

Karbonat

Karbonat saç rengi açma özelliğine sahiptir. Banyoda ıslak saça sürülen bir kaşık karbonat saça yedirildiğinde saç rengi açmaya yardımcı olur.

Limon

Bir bardak limon suyu bir litre su ile karıştırılıp saça yedirildikten sonra 20-30 dk güneş ışığında kurutulur. Limon saç açma özelliğine sahiptir.

Tarçın

Saç kreminin içine eklenen tarçın tüm saça yedirilerek 9 saat kadar bekletildiğinde saçlara hem parlaklık hem de açıklık kazandıracaktır.

C Vitamini Tabletleri

C vitamini saç bakımında oldukça etkilidir. Dökülmeleri önler ve parlaklık kazandırır. Tüm bunların yanında saç rengi açılmasına da yardımcı olur. C vitamini tabletleri 5-10 olmak kaydıyla şampuanın içine atıp karıştırılır. Hazırlanan b karışım düzenli olarak kullanıldığında saçlarda birkaç ton açılma meydana gelir.

Güneşlenmek

Saçlar için zararsız en doğal açıcı güneşlenmektir. Yaz aylarında bol bol güneşlenildiğinde saç renginde belirgin açılmalar gözlenir. Denizdeki tuzlu suyun saç rengini açma özelliği de vardır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

One thought on “Saç Rengi Açma Yöntemleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *