1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...
sac dokulmesini önlemek

Saç Dökülmesini Önlemek İçin 10 Basit Öneri

Saç dökülmesi olayı günümüzde birçok insanın yaşadığı önemli bir sorun bir çok insan bazen psikolojik bazen de fizyolojik etmenlerden dolayı bunu yaşayabiliyor.Hem bayanlarda saç dökülmesi , hem de ekreklerde saç dökülmesi oldukça yaygın görülen bir sorun aşağıda sizler için saç dökülmesini önlemek için öneri niteliğinde 10 basit madde sıraladık.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Öneriler

1.Saçları Kestirmek

Saçları kestirerek uçlardaki yıpranmış ve kalitesiz saçların gitmesini sağlamak saçın canlanmasına ve yeni gelen saçların daha fazla beslenmesine yardımcı olur. Böylece kaliteli saç tellerindeki dökülme azalır.

2.Stresten Uzak Durmak

Bilindiği üzere stres ve üzüntü tüm hastalıkları tetiklediği gibi saç dökülmesine de sebep olur. Önlemek içinse mümkün olduğunca stresten uzak durulmalıdır.sac dokulmesini önlemek

3.Isılı İşlemlerden Uzak Durmak

Saçlara maşa yapmak, fön çekmek veya düzleştirmek gibi işlemler oldukça zarar verir ve dökülmeye sebep olur. Bu yüzden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

4.Bakım Yağı Kullanmak

Tercih ettiğiniz Hindistan cevizi yağı, kayısı yağı, çam terebentin yağı vb. gibi bir yağ ile en az haftada bir saç derinize masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırıp dökülmeyi azaltacaktır.

5.Şampuana Bakım Yağı Eklemek

Yapısını değiştirmeyecek şekilde kullandığınız bakım yağından şampuana eklemek de dökülmeyi azaltmaya yardımcı olacaktır.

6.Beslenme Düzenine Dikkat Etmek

Saçınız da tüm vücudunuz gibi beslenmeden etkilendiği için dökülmeyi önlemek adına saça iyi gelen şekilde beslenmek te önemlidir. Örneğin karbonhidrat az protein ağırlıklı gibi bir beslenme şekli saç için idealdir.

7.Jöle Sprey Gibi Şekillendirici Kullanmamak

Bu tip saç şekillendiricileri saç derisine temas ettiğinde hava almayı önler ve dökülmeye sebep olur. Mümkün olduğu kadar uzak durmak saç için en iyisidir.

8.Saçları Her Gün Yıkamamak

Saçları her gün yıkamak yağ dengesini bozar ve saçtaki sebumu azaltır. Bu da dökülmeye sebep olur. Saç yıkama aralığı en az 2-3 gün olmalıdır.

9.Sigara ve Alkol Kullanımından Kaçınmak

Sigara ve alkol tüm organlara zarar verdiği gibi canlı olan saç ve saç derisine de zarar verir. Dökülme sebeplerinden biri de bu zararlı alışkanlıktır. Kullanımından kaçınıldığında saç dökülmesinden gözle görülür bir azalma gerçekleşir.

10.Bitkisel İçerik Kullanmak

Özellikle zaten dökülen ve çok hassas olan saçlara kullanılan her ürün bitkisel içerikli olmalıdır. Uygun bir şampuan, bakım yağı, krem, sprey gibi tüm ürünlerin seçimi kimyasaldan uzak olduğunda da saç dökülmesi önlenecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *