1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...
sac-boyasi-akitma

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kabartma Tozu

sac-boyasi-akitma

Saç boyası nasıl akıtılır yöntemleri nelerdir?

Saç Boyası Nasıl Akıtılır ?

Saç boyasını akıtmak çoğu kadın için büyük bir sorun. Kadınlar için saçlarını farklı renklere boyamak onları psikolojik olarak etkileyebilmektedir. Bazen uygulanan saç rengi kişi tarafından beğenilmez. Bunun yanında ait olunan sosyal çevreden gelen olumsuz yorumlar saç rengi konusunda pişmanlık hissetmelerine sebep olabilmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı saça uygulanan boyadan kurtulmak istenebilir. Bunun bir yolu saçtaki boyayı çeşitli yöntemlerle akıtmaya çalışmaktır. Bunun birden fazla yöntemi var ama saç boyasını akıtmanın en etkili yöntemlerinden bazıları kabartma tozu, karbonat, beyaz sabun ve şampuandır.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Kuaföre Gitmeli Miyim?

Saç boyasını akıtmak için kuaföre gitmek şart değildir. Saça uygulanan boya beğenilmediği takdirde saç boyasının saçtan akıtılması yoluna gidilebilir. Kuaförde uygulanan saç boyası akıtma uygulaması sırasında saçlar çok yıpranacaktır ve saçlarınıza ekstra bakım vb. uygulama yaptırmanız gerekecektir. Ayrıca bu işlemler için bol miktarda para harcamanız gerekebilir. Bunlara gerek kalmadan doğal yollar ile saç boyasını akıtmak mümkündür.

Saç Boyası Akıtmanın Ekonomik ve Sağlıklı Bir Yöntemi Var Mıdır?

Saç boyası akıtma tekniklerine biraz değinelim. Saçlarınızı doğal yollardan,  masrafsız ve sağlıklı bir şekilde eski rengine döndürmek mümkündür. Bunun için hemen hemen her kadının mutfağında bulunan bir ürün olan kabartma tozunu kullanabilirsiniz. Bu yöntem oldukça etkili bir yöntemdir. Siyah ve mavi siyah gibi kuaförlerin saç akıtma yöntemlerini uygulamaktan çekindikleri renklerde dahi etkili bir uygulamadır.

Kabartma Tozu İle Saç Boyası Nasıl Akıtılır?

  • Öncelikle saçlarınızı kepek önleyici şampuan ile yıkayın, bunun nedeni şampuandaki pH seviyesinin yüksek olmasıdır. Bu sayede saçlarınızdan boyanın kolay akmasını sağlayacaktır. Böylelikle saç renginizi açmak daha kolay hale gelecektir.Saç boyasını akıtmayan şampuanların kullanılması size herhangi bir fayda sağlamayacaktır.
  • Saçınızın uzunluğu ve rengine göre kabartma tozu miktarı değişkenlik göstermektedir. Uygulama yapılacak saç,  kısa ise 1 paket,  orta uzunlukta ise  2 paket daha uzun ise 3 paket kabartma tozu kullanılmalıdır. Çok daha uzun saçlar için ise daha fazla kabartma tozu kullanılmalıdır.
  • Saçı ıslatacak kadar suyu kabartma tozunun içine eklenmelidir. Bu karışımı iyice karıştırmalısınız.
  • Hazırlanan karışım saça sürülür ve saçın her yerine sürüldüğünden emin olunmalıdır.
  • Uygulamadan sonra 1 saat beklenmelidir. Daha sonra saçlar iyice arınana kadar yıkanmalıdır.
  • Yıkama esnasında saçınızdaki boyanın aktığını görebilirsiniz.
  • Saçtaki boya iyice akana kadar bu uygulama tekrar edilmelidir.

Kabartma Tozu Saçıma Zarar Verir mi?

Saç boyası akıtmak ne kadar sağlıklı şimdi buna değinelim. Kabartma tozu doğal olması nedeniyle aşırıya kaçılmadığı sürece saçlarınıza herhangi bir zararı yoktur. Kabartma tozu saçı sertleştirebilir. Bu yüzden uygulamanın ardından saçlara saç kremi uygulamak gerekmektedir. Kabartma tozunun bunu dışında bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *