1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Saç Boyası İle Kaş Boyanır Mı?

Kadınlar zaman zaman saçlarını boyatırlar. Fakat saç rengi ile kaş rengi arasındaki uyumsuzluk hiç hoş olmaz. Bu yüzden saçın boyandığı renkten kaşın da boyanması gereklidir. Peki, kaşların boyama işlemi nasıl olmalıdır? Kaş için özel boyalar vardır. Bunların kalıcı veya geçici olanları da mevcuttur. Fakat saçın aynı tonunu yakalamak çoğu zaman zordur. Dolayısıyla herkesin aklına tek bir soru gelir.
Saç boyası ile kaş boyanır mı? 

Saç boyalarının saçlar için tasarlandığını düşünecek olursak kaşta kullanımının öncelikle cildinizin buna nasıl bir tepki verdiğini ölçmek gereklidir. Bunun için de boyalarda belirtilen alerjik testleri uygulamak yararlı olacaktır. Önerilen test uygulanıp herhangi bir alerjik belirti görülmediği takdirde saç boyaları kaşlar için de kullanılabilir demektir.

Saç boyası ile nasıl kaş boyanır?

Cildin herhangi bir alerjik reaksiyon göstermediğinin anlaşıldığı zaman bu boyama işlemi nasıl gerçekleştirilmelidir? Saçların boyandığı fırça veya tarak kaşlar için çok büyük gelebilir ve çok iyi sonuçlar vermeyebilir. Bunun için daha küçük fırçalardan yardım alınmalıdır. Daha küçük fırça o an için yoksa kulak temizleme çubuğu yardımı ile de kaşlar boyanabilir. Kaşlar boyanırken yukarı aşağı zikzaklar çizerek boyamak kaşların her yerine nüfuz ederek daha iyi boyanmasına yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda saç boyası kaşın bulunduğu deriyi de boyayabilir. Bunun için de dikkatli olup sadece kaşların boyanması sağlanırsa daha sağlıklı sonuçlar elde edilecektir. Bu işlem gerçekleşirken kaşın bulunduğu deri de saç boyası ile boyanmışsa tüm işlemler bittikten sonra nemlendirici bir krem yardımı ile kaşın bulunduğu deri de saç boyasından arındırılabilir.
Kısacası saç boyası ile kaş boyanabilir, fakat bunu öncelikle sağlık açısından test edip, olumsuz bir sonuç doğurmayacağından emin olmak gereklidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *