1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Saç Bakımı İçin İşe Yarayan Fikirler

Kadınların kimi zamanda erkeklerin en değer verdiği bölgeleri olan saçların bakımı için tüyolar görünümüne büyük destek verir. Bakımı yapılan saçlar temiz görünür, iyi uzar ve kolay şekil alır. Rengini koruyarak kendini dış erkenlerden oldukça iyi korur. Saç bakımı yapmak kolay ancak bazı ince detayları bilmek gerçekten önemli. Saçın bakımı saç kıllarının cinsine göre ayarlanmalıdır. Kalın ya da ince saçlara ayrı bakım yapılır. Düzenli uygulanan doğru bakımlar kişilere hızlı cevap verir. Olumlu sonuçlar doğurarak kişilerin saç problemlerini ortadan kaldırır. Doğru yapılan saç bakımları ile saç derisi sağlığını da korumak mümkün olur.

Saçınızın Cinsine Göre Bakımını Ayarlayın!

Kullanılan şampuan ve saç kreminin saçın cinsine göre olmaması yapılan en büyük hatalardan biridir. Saç teli ince olan kişiler mutlaka ince telli saçlara özel olan ürünleri, saç telleri kalın olan kişiler ise kalın saç tellerine özel hazırlanan ürünleri tercih etmelidirler. Saçların bakımı yapılırken güzel kurulanması ve yeterli taranması tane tane durmasına yardımcı olur. Kullanılacak bakım ürünü yine saça özel seçilerek banyo öncesi veya sonrası tüm saça uygulanmalıdır. Ancak bunu yaparken düzen sağlamak gerekir.

Badem yağı veya argan yağı gibi saça faydalı ürünler kullanılacaksa en az haftada iki kez bunu tekrarlamak gerekir. Düzenli yapılan bakım kişiye hızlıca cevap verir. Bakım ürünleri yanı sıra iyi beslenmek te saçlara etki eden bir faktördür. Bunlarla birlikte saça uygulanan ürünler de saçta ciddi yıpranmalara neden olduğu için saçlara yeterli derecede koruyucu kullanmak gerekir. Boya öncesi koruyucu sürmek veya düzleştirici tarzı aletleri kullanırken saçı tam kurulamak bakımın önemli bir parçasıdır. Saçlara kullanılan yüksek ısı ciddi dökülmelere neden olacağı için bu aletlerin kullanımı en aza indirilmelidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *