1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Mükemmel Bacaklara Sahip Olun

egzersiz

Kış gelmesiyle bacaklarınızı kıyafetin altına saklıyorsanız çok büyük bir yanlış yapıyorsunuz. Hem yaza hazırlık hem özgüveniniz için size bir kaç egzersiz hareketleri. Bunlar bacaklarınızı olduğundan daha güzel gösterecek. Bu hareketleri hafta da 2-3 kere yapmanız yeterli. Bir gün aralıklarla yapmanız kaslarınızın dinlenmesini sağlamanız çok önemli.

Çömelme Hareketi;

Evinizde kolaylıkla yapacağınız bu hareket çok kolay. Ayaklarınızı omuz genişliğinde alıp kollarınızı öne alarak yavaş bir şekilde aşağı doğru eğilin. Sırtınızı dik tutun. Dizlerinizi 90 derece açıya gelene kadar çömelin. Biraz bekleyip tekrarlamak için başlangıç bölgesine geri dönün. 

comelme-hareketi

Baldırlar;

Balerinler gibi bacaklarınız olmanızı istiyorsanız bu hareketi mutlaka yapın. Bir yüksekliği çıkın ve parmak uçlarınız da yükselip inin. Bunu bir kaç kere tekrarlayın.

baldır-zayıflama

Hücum Hareketi;

Ayaklarınızı birleştirin ve kollarınızı iki yana sarkıtın. Daha sonra bir ayağınızı öne atarak diziniz 90 derece açıya gelene kadar eğin. Bu hareketi diğer bacağa da uygulayın.

bir-bacak-onde-cokme-hareketi-gorsel

Yukarı Adım;

Bir merdivene çıkın. Diğer ayağınızı yanınıza alın. Sonra tek ayağınızı aşağı indirin. Bu hareketi seri bir şekilde yapın.

egzersiz_bacak_inceltme_spor_mklici-yukarı adım

Bu egzersizleri düzenli bir şekilde yaparsanız farkı kısa zamanda göreceksiniz. Basit bu hareketler sizi çok şaşırtacak (:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *