1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Modaya Uygun Giyinmek

Giyinmek öncelikle örtünme ihtiyacını karşılamak anlamına gelmekteyse de ilerleyen zamanda tasarım, moda gibi terimlerle, kombinler oluşturmak anlamını taşımaya başladı. Renklerin uyumu, desenlerin uyumu ve giysiyi askı olarak taşıyacak kişilerin fiziksel özellikleri belirleyici nedenler olmaktadır.

Nasıl Giyinmeli?

Her yaşın kendine özgü bir yaşam sitili vardır. Çocukların cıvıl cıvıl giysiler giymesi, gençlerin çocuksu tarz ile gençlik tarzı arasında bir tarz ve birazda aykırı giyinmeleri, olgun gruptakilerin giyim tarzı ise daha oturaklı ve daha uzun süreli klasik giysilerden seçilmektedir.

Moda Takip Edilmeli Midir?

Moda dönem dönem her alanda olduğu gibi giyim kuşamda da evrimleşmektedir. Bir döneme ait çizgiler moda olurken bir sonraki dönem demode olabilmektedir. Özellikle modayı gençlerin daha çok takip ettiği gözlenmektedir. Show ve televizyon dünyası trendleri gençlere yansıtmaktadır. Unutulmamalıdır ki moda olan her şeyi giymek şıklık demek değildir. Palyaço gibi ortalıkta gezmeyi istemiyorsanız tercihlerinizi beden ve ruh halinize göre seçmeniz önerilmektedir.

Modadan Uzak Kalmadan Ne Tür Giysilerden Gardırobumuzu Oluşturmalıyız?

Her sezon belli renk, kumaş ve desenler üzerinde tasarlanan giysiler değişkenlik gösterdiği için klasik renkleri tercih etmek hem ekonomik hem de uzun süre kullanım sağlar. Siyah, kahve tonları, lacivert gibi.

Kumaş seçimleri de önemli hemen demode olacak kumaşlar yerine şifon ve krep tarzı kumaşlar her dönem tercihler içerisinde yer almaktadır.

Çok alacalı, puantiyeli ve karmaşık desenli kıyafetler hemen demode olur. Bunlar tercih edilmemelidir. Leopar desenli kıyafetten vazgeçemeyenler için takım ya da döpiyeslerde iç olarak kullanılacak ufaklıkta olması önerilebilir.

Bu öneriler yanı sıra kişi kendi vücut özelliklerini de tanımalı. Basen, göbek ve göğüs kısımları büyüklük ya da küçüklüklerine göre kıyafetler renk ve model seçimi bakımından önemlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *