1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Makyajda Renk Seçimi Yapmak

Şüphesiz renk detayı makyajın olmazsa olmaz yönlerinde bir tanesi. Makyajda renk seçimi yapmak için en doğru hareket cilt renginize yakın olan rengi tercih etmek olacaktır. Kendi cildinize yakın renk tonunu bulduktan sonra ince detaylara geçebilirsiniz. Gerek ruj renginiz gerekse de saç renginiz cilt tonunuza yakın olan renk ile uyuşmak zorundadır.

Makyajda Doğru Renk Seçimi

Makyajda kullanacağınız renk tonu soğuk-sıcak renk tonlarında olmalıdır. Sarı, siyah ve kahverengi tonlarında saçlara sahipseniz, aynı zamanda göz renkleriniz mavi, yeşil ve ela renklerdeyse sizin için en iyi tercih soğuk tonlarda renk seçmek olacaktır. Fakat saç renginiz altın kahve veya kızıl tonlarda ise durum değişmektedir. Bununla beraber siyah yada ela gözlere sahip iseniz sizin tercihiniz sıcak renk tonlarından yana olmalıdır. Bunların yanı sıra göz farı rengi için doğru bir tercihte bulunmalısınız. Sizler koyu renkte ciltlere sahip iseniz göz farına uygulama yaparken açık renkleri tercih ederek işleme başlayabilirsiniz. Pembenin açık tonları sizin için iyi bir tercih olabilir. Aksine cilt renginiz açık tonlarda ise göz farı rengi tercihiniz daha koyu renklerden yana olmalıdır. Örnek olarak koyu mavi ve kahverengini sizlere önerebiliriz.

Fondöten Rengi Nasıl Olmalıdır?

Makyaj yaparken doğru renk seçimi yapmanız gereken bir şey de fondöten diyebiliriz. İyi bir fondöten kullanmanız cildiniz için daha iyi olacaktır. İyi bir fondötenin cildinizde varlığını yitirmesi gerekir. Bu şekilde fondöten tercihi yapabilirsiniz. Yine cilt renginiz ile uyum yakalayan bir fondöten seçmeniz gerek. Aksi halde renk uyuşmazlığı güzelliğinize gölge düşürebilir.

Ruj Rengi Belirlenmeli

Kuşkusuz dudaklarınız sizin en çekici kısmınız. Dudağınıza süreceğiniz rujun rengi de bu denli kusursuz olmalıdır. Cilt renginizin bir alt tonunu belirleyerek ruj renginizi de buna göre seçmelisiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *