1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Limon ve Karbonatla Evde Gebelik Testi Yapmak

limon ile hamilelik testi
limon ile hamilelik testi

Limon İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Limon ile gebelik testi yapmak oldukça kolaydır aşağıda detaylarıyla anlattık..

Hanımlar her adet gecikmesinde gebelik testi alıp uygulamakta sıkıntı çekmekte ve üşenmektedir. Bunun için bu durumlar genelde ertelenir. Teknoloji çağında olmamıza rağmen yeri gelir küçük ve geçerliği sağlanmış birçok teste başvurulur. Malzemeler kolay bulunan ve herkesin evinde kolaylıkla olabilecek malzemeler olduğundan bu testler hanımlar tarafından çokça tercih edilmektedir. Sadece limon ve karbonat ikilisi ile hiç üşenmeden evden gebelik testi yapılmakta ve çoğunlukla doğru sonuç alınmaktadır. Bu gibi durumlara başvurmak için öncelikle adet döneminin bir hafta kadar gecikmesi gerekmektedir. Kendi imkanlarınızla limon ve karbonat ile kolayca gebeliği kontrol edebilirsiniz.

Limonla Gebelik Testi Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Gebe kalmak isteniyorsa bunun için adet düzenine dikkat edilmelidir. Fakat adet dönemi toplum arasında yanlış anlaşılmalara neden olabilmektedir. Gebeliğe işaret olabileceği gibi bazı rahatsızlıkların da habercisi olabilir. Limon testi kolaydır ve adet gecikmesinde tercih edilir ama kesin bir sonuç için doktora başvurmakta yarar vardır.

Testi denenmeden önce bir gün önceden başlaması kaydıyla idrardaki renk değişikliğine sebebiyet veren kahve ya da çay gibi içecekler kesilmelidir. İçecek olarak su ya da içinde bol su bulunan içecekler içilebilir. Genital bölge test yapılmadan önce güzelce yıkanarak temizlenmelidir.

Limon İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

  • Derin şeffaf bir kap veya şeffaf bir bardak alarak buna idrar yapılmalıdır.
  • Elimizdeki bir adet limon ikiye bölünür. İdrar yapıldıktan 3 dakika sonra limonun bölünen bir parçası idrar dolu kaba sıkılır.
  • İdrar kabında limonun tortularına dikkat edilmelidir, dibe çökerse hamilelik olumlu, yüzeyde kalırsa veya idrar içinde yüzerse hamilelik olumsuz olarak adlandırılır.

Olumlu olarak sonuçlanan limon testi sonrasında medikal olarak yapılacak test çubuklarını eczaneden almak da bu sonucu kesinleştirmeye yardımcı olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *