1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

KIZ KARDEŞ DEMEK…

Kız kardeş demek her zaman en iyi dosta sahip olmak demektir. Bütün sırlarını korkmadan anlatabileceğin sana her zaman doğruyu gösteren birinin olması demektir. Ve eğer siz evin en küçük kızıysanız, iki tane anneniz vardır. ‘’Kardeş’’ demek can demek, şartsız koşulsuz koşup gelen, her şeyin ile seni kabullenip yargılamayan, beraber alışverişe çıktığın, geceleri uyumayıp dedikodu yaptığın, sen mutlu olduğunda senden daha çok mutlu olan sen üzüldüğünde oturup seninle ağlayandır kız kardeş. Hasta olduğunda bütün gece başında bekleyendir. Sana gözü gibi bakandır, aynı zaman da en çok kıskandığın ve en çok kavga ettiğindir. Yaş ilerledikçe kavgalar ve kıskançlıklar bitmek bilmez ve hep kendini onunla bir tutmaya başlarsın. ‘’O yapıyor bende yapıcam’’ , ‘’o gidiyor ben niye gidemiyorum’’ gibi bir sürü sebepler..

Bir süre sonra kardeşler büyür evleri ayrılır ve o zaman anlarsın değerini, tam da o kapıdan çıkıp giderken anlarsın. Çok zordur o an, sanki sana ihanet etmiş, seni yarı yolda bırakmış gibi hissedersin. Boşluğa düşersin, kocaman bir boşluğa, çünkü ev bomboştur..

Kahkaha atan yoktur, seninle uğraşan yoktur, vurup kaçan yoktur, hadi hadi çayı da bu sefer sen koy bak her yerim ağrıyor diye kendini acındıran yoktur.

Yoktur da yoktur ya artık kardeşin, ablan her neyse canın yoktur. Tek kalırsın bilirsin belki bir telefon uzağında ama nefesin kadar yakınında olmasına alıştığın birinin bir telefon uzağında olması zoruna gider.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *