1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Karma Cilt Bakımı

karma-cilt-yüz-maskesi

Karma bir cildiniz varsa işiniz çok zor. Yüzünüz yağlı iken bir yandan kurumaya yüz tutar. Bunları doğal yöntemlerle önlemek isterseniz yazımı okumaya devam edin (:

Öncelikle yüzünüze çok sık yıkamayın. Eğer sık yıkarsanız cildinizde çökükler kırışıklar erken ortaya çıkar. Yüzünüzü yıkarken yukarıdan aşağı değil de aşağıdan yukarı ovalayarak yıkayın. Bu cildinizin sarkmasını önler ve daha canlı gösterir. İşte sizlere bir kaç uygulama.

Uygulama1:

Maden suyuna birkaç damla limon sıkın ve buz kalıbına döküp buzdolabına koyun. Bu buz kalıplarını yüzünüze sürebilirsiniz.

Uygulama 2:

Bir kahve kaşığı elmanın içini iyice ezerek iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve yirmi dakika yüzünüzde bırakın. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Uygulama 3:

Rendelenmiş bir elma, çok az miktarda süt ile pişirilip ılık iken yüze sürülür. Maske kuruyunca, yüzünüzü gül suyuna batırılmış bir parça pamukla silerek temizleyin.

Uygulama 4:

Taze bir yumurtanın sarısını iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürün. Yirmi dakika bekletin. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *