1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

İyi Bir Yatak Odası Dekorasyonu İçin Öneriler

Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Evimizde özenle dekore ettiğimiz alanlardan biride yatak odasıdır. Göz zevkimize hitap eden bir ortam oluşturmak ve kişisel zevklerimizi yansıtabilmek için bir araştırma yapmaya ihtiyaç duyulmaktadır.

NEREDEN BAŞLAMAM GEREKİYOR?

Yeni evlenecek olanlar veya mobilyasını yenilemek isteyenler ilk etapta büyük kararsızlık yaşarlar. Alacağımız mobilyalar odaya sığacak mı? Hangi renkleri kullanmalıyım?

Yapmanız gereken öncelikle odanızın ölçülerine uyabilecek bir mobilya seçmek. Bu önemlidir, çünkü eğer yatak odanız küçükse yeterli depolama alanına ihtiyacınız olacağından, hem minimal boyutlar kullanıp hemd e karmaşa yaratmadan odanızda düzen sağlamanız gerekecek. Ayrıca gardırop kapaklarında ayna olması da küçük odalarda derinlik sağlayacağından tercih edilebilir.

Seçeceğiniz mobilyalar kişiliğinizle de uyum içerisinde olmalıdır. Örneğin gösterişli mobilyaları seven biriyseniz avangart tarzda, eğer hem rahat olsun hem de vintage esintileri olsun diyorsanız bohem tarzında veya daha dingin ve zarif çizgilerde, hafif detaylara sahip bir mobilya ise dilediğiniz country tarzında mobilyalar seçebilirsiniz.

MOBİLYAYI SEÇTİM PEKİ YA SONRA?

Bu aşamada kararınızı verdiyseniz sırada perde, aydınlatma, halı seçimi var. Ayrıca  bunların birbiriyle desen ve renk açısından uyumunu yakalamanız gerekmektedir.
Renklerin diline göre hareket etmek isterseniz yatak odasında huzurun rengi açık maviler, dinginliğin ve doğanın rengi açık yeşiller, yatıştıran ve stresten uzaklaştıran etkisiyle pembeler tercih edebilirsiniz.

Perde seçimine gelecek olursak eğer odanız genişse odanın genel havasına uyum sağlayan renklerde ve desenlerde fon perdeler kullanabilirsiniz. Küçük odalarda ise odanızı basık göstermemesi için fon perde tercih etmek yerine daha ince desenlere sahip sade tüller tercih edilebilir.

YATAK ODASINDA AYDINLATMA NASIL OLMALI?

Aydınlatmayı yine mobilyanızı, kullandığınız renkleri, odanızın boyutunu göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz. Daha sonra da küçük objelerle ve duvarınıza asacağınız çerçevelerle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *