1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

İyi Bir Sevgilide Bulunması Gereken 10 Özellik

Her insanın sevgilisinde görmek istediği özellikler farklıdır fakat bazı özellikler her sevgilide olması gereken yoksa ilişkinin yıpranacağı özelliklerdir. İyi bir sevgilide olması gereken özellikler nelerdir?

1-Güvenilir Olması

Bir sevgilide bulunması gereken en önemli özellik şüphesiz ki güvenilir olmasıdır. Sevgiliye sırtın dağ gibi yaslanabiliyor olması ilişkinin en önemli özelliğidir. Herhangi bir yerde evde, işte, okulda vs. güven duygusu olduğu zaman iki kişinin de kafası rahat olur ve huzurlu bir ilişki sağlar.

2- Özgüveni Yüksek Olması

Bir sevgilinin özgüveni yüksek olması oldukça önemlidir. Kendi kendine yetebiliyor olması, ayaklarının üzerinde durabiliyor olması ve birçok soruna kendine güvenerek göğüs gerebiliyor olması iyi bir sevgilide olması gereken özelliklerdendir.

iyi bir sevgilide bulunması gereken özellikler

3- Akıllı Olması

İyi bir sevgili de gerçekten de akıl –zeka- unsuru önemlidir. Sağlam bir ilişkinin temelleri normal bir akla ve zekaya uygun biriyle atılır.

4- Hoşgörü Olması

Hoşgörüsü olmayan bir sevgili bencil olur. Bu da karşılıklı sevginin azalmasına bir süre sonra birçok sorunların ortaya çıkmasına neden olacağından iyi bir sevgili kesinlikle hoşgörülü olmalıdır. Karşısındaki insanın fikirlerini önemsemeyi ve düşüncelerine saygı göstermeyi bilmelidir.

5- Bakımlı Olması

İyi bir sevgili kendisine bakmayı bilen, giyimine ve temizliğine dikkat eden sevgilidir.

6- Romantik Olması

Bir sevgilinin aşırı romantik olması bir süre sonra birçok insanı bayan bir durum. Fakat bunun tam tersi de ilişkiyi yıpratan ve bitirebilecek noktalara getirebilecek bir durum. Bu nedenle iyi bir sevgili romantik olması gerektiği yerde bunu yapabilen biridir.

7-Dürüst Olması

Dürüstlük iyi bir sevgili de kesinlikle olmazsa olmazdır. Herhangi bir durum olduğunda karşısındakine net ve doğru cevaplar vermesi gerekir. Dürüst olmayan bir sevgiliyle ilişki yürütülürken birçok sıkıntı çıkar.

8-Olgun Olması

Bir sevgilinin olgun olması, nerede ne yapacağını bilen ve durması gerektiği noktaları bilen biri olması iyi bir sevgili olması demektir. Saygı ve sevgi arasındaki dengeyi sağlamalıdır.

9- Anlayışlı Olması

İyi bir sevgili karşısındakinin isteklerine ve amaçlarına karşı anlayışlı yaklaşabilme özelliğini gösterebilendir.

10- Çalışkan Olması

Şüphesiz ki iyi bir sevgili çalışkan olmalıdır. Her konuda tembellik eden, işlerden kaçan bir insanla gelecek düşünülemez.

İyi bir sevgili nasıl olmalı konusunda sizinde fikirlerinizi, düşüncelerinizi alabiliriz bunun için aşağıdaki yorum kısmına yazmanız yeterli olucaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *