1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

İyi Bir Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

vücud şekli

İlk yazı denemem de sizlere yardımcı olacak ve kıyafet seçiminizi kolaylaştıracaklar ip uçları vericem 🙂  sizde benim gibi hergün güne‘Bugün ne giysem? Giyecek hiç birşeyim yok’ Diyerek başlıyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız yazımı okumaya devam edin.
Bayanların en büyük derdi olan kıyafet seçememeye son.
Öncelikle vücut tipinize göre kıyafetler seçin.
Vücut tipinize zıt kıyafetler ne kadar güzel bile olsalar sizde kötü duracaktık.

Vücudunuz Elma Şeklinde İse;

Bu tüm vücut şekilleri arasında en yuvarlak hatlara sahipsiniz demek oluyor.
Bu yapıdakiler kiloyu genellikle göbek bölgesinden alırlar.
Ne kadar toplu dursalar da bilekleri incedir ve kusursuz göğüslere, uzun bir bacağa sahiptirler. Bel çukurları belli değildir ama biz onu ön plana çıkartıp sizi daha seksi gösterebiliriz.

En Yanlış Seçim; İspanyol paça pantolondur. Bu sizi olduğundan daha kısa ve bacaklarınızı kilolu gösterecektir.
Dar ve kalem pantolonlar seçerseniz sizi daha zayıf ve bacak boyunuzu uzun gösterecektir.
Düşük bel değil de yüksel bel seçerek top kek görünümünü ortadan kaldırabilirsiniz.
Dar bluz ve polo yakalardan kaçının. Bunlar sizin kilonuzu ortaya çıkartıp ve sizleri daha hantal gösterecektir. Bunun yerine Vücudu biraz saran ama boyu uzun kıyafetler seçmelisiniz.

En Doğru Seçim; Belden ve kalem etekler tercih edin. Bunlar o kusursuz bacaklarınızı daha uzun ve belinizi ince gösterecektir. V yaka kıyafetler tercih edin. Cekket ve montlarınız belde bitsin belinizi saran ince kemerler tercih edin. Bunlar sizin daha güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Armut Şekli;

Çoğu bayanımız armut tip de vücuda sahiptir. Ama bunlar kilonun hepsini alt bölgelerinde toplamakta küçük göğüslere ve kıvrak bir bele sahiptirler.
Armut vücuduna sahip olan bayanlarımızın:

En yanlış seçimi; Bol ve geniş pantolonlar. Kilonuz alt tarafta olduğu için bunlar sizi daha kısa hantal gösterir. Büyük bir kalçanız varsa asla mini bir etek giymeyin bu sizi olduğundan şişko ve bacaklarınızın kalınlığını ortaya çıkarır.

En Doğru Seçim; Dar ve kalem pantolonlar giymektir bunlar bacak kilonuzu ortaya çıkarmaz ve daha uzun ince bir bacak görünümüne kavuşursunuz. Kalem etek yüksel bel ve münkün olduğunca diz altı tercih etmelisiniz. Yüksek topuk ve dolgu topuk giyinin sivri uçlu ayakkabılardan uzak durun. Yüksek topuk bacaklarınızı kusursuz bir şekilde ve uzun gösterektir. Bunlara dikkat ederseniz olduğunuzdan daha güzel gözükecek ve tüm gözler sizde olacaktır.

Çilek Şekli;

En dikkat edilmesi gereken bir vücut şekline sahipsiniz demektir. Omuz ve sırt bölgeniz geniştir. Yanlış bir kıyafet seçimi size erkeksi bir görünüm verebilir.

Yanlış Seçim; Üst bölgeniz için mutlaka hantal görünüşten kurtulun ve polodan uzak durun. V yaka tercih edebilirsiniz. sutyen seçiminizi doğru yapın ve görüşlerinizi daha küçük gösterecek sutyen tercih edin.

Doğru Seçim; V yakalı kıyafetler omuzlarınızı ve beden şeklinizi olduğundan küçük gösterir ve bedeninizi bölerek daha seksi durursunuz. Bu bedende ki bayanlarımız mutlaka ince bir bacağa sahiptir ve bacak bölgelerini göz ardı etmesinler mutlaka dar ve kısa pantolon ya da taytlar tercih ederek daha şık durabilirsiniz. İnce bir bele sahip olmadığınız için bunu belden oturan kıyafetler seçerek belinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Cetvel Şekli;

Bu vücudu açıklamak çok kolaydır. Dümdüzlerdir. İnce bacaklara uzun bir gövdeye ve küçük göğüslere sahiptirler. Bunların kıyafet seçimi daha zordur çünkü minyon olup çocuksu bir şekle sahiptirler.

En yanlış seçim; Asla ama Asla uzun kıyafetlere eliniz uzanmasın. Sizi yutacak olan bu uzun etek ve elbiseler vücudunuza göre değildir ve sizi çok kötü bir şekle sokar.
Bol ve geniş kıyafetler için de aynısını söyleyebilirsiniz.

En doğru seçim; İnce bacaklarınızı ön plana çıkarın ve mini etek şortlar tercih edin. Cetvel vücutta ki bayanların belleri olmadığı için bunu ince bir kemer takarak belinizi ortaya çıkarın.
Yatay şekli kıyafet ve elbiseler giyin bnlar sizi şiman göstermez ama vücudunuza bir dolgunluk verir.
Kendinden destekli sutyenler tercih ederek göğüslerinizi daha dolgun gösterebilirsiniz.

Kum Saati Şekli;

Kum saati vücut 90-60-90 dediğimiz vücut şeklidir. Bunlar dolgun göğüslere ince bir bele ve yuvarlak kalçalara sahiptirler.

Yanlış Seçim; Bu güzel vücudunuzu sakın bol kıyafetler arasında gizlemeyen en büyük ve korkunç seçim budur  :mrgreen:

Doğru Seçim; Kusursuz vücudunuzun üst bölgesini özgürce sergilemek için göğüs ve omuz dekolteli kıyafetler tercih edin.
O ince belinizi özgürce sergilemek için belde biten bluzler ceketler tercih edebilirsiniz.
Bol paça pantolonlar sizde kusursuz durur ve ince topuklu ayakkabı ile süper bir kombin çıkarta bilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *