1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...
bombeli yarım topuz

Isı Kullanmadan Dalgalı Saçlar Yapmanın 5 Yolu

Saçların doğal yapısını bozmadan dalgalı saçlar yapmak için birçok yöntem bulunuyor ancak bu yöntemler içerisinde bulunan ve ısı kullanılarak yapılan yöntemler saçların doğal yapısını bozup yıpranmasına hatta dökülmesine neden olmakla beraber kötü bir görünüm olacaktır.

Bu nasıl yapılır?

1- Makara Maşası Kullanarak Dalgalandırma

Bunun için birçok yöntem mevcut fakat sosis şeklinde makara bu yöntemi evde uygulamak en ideal gereçtir. Uygulama için nemlendirilen bir kısım saç alınarak makara ye sarılır ve saç köklerine kadar bu işlem devam edilir ve bütün saç bu şekilde makaraya sarılır. Bu şekilde bir gece beklemeye alınır ardından makara çıkarılır.

2- Bandana Kullanarak Dalgalandırma

Öncelikle saçlar ıslatılarak taranır ve bir kısmı alınarak bandanaya sarılır ve saçın tümü bu şekilde devam eder. Saç uçları bir maşa veya mandal ile tutturulur ve bir gece bekletilir.

3-Tarak Ve Lastik Toka Kullanarak Dalgalandırma

Tüm saç kök bölgesine kadar ıslatılarak taranır ve ne kadar dalgalı saç isteniyorsa o kadar saç bukle halinde toplanır , ve bukleler el yardımı ile saç köklerine kadar kıvrılarak toplanır ve uçları bir lastik yardımı ile tutturulur. Bu şekilde bir gece beklenir ve ertesi gün lastikler çözülür.

4-Saç Bandı Kullanarak Dalgalandırma

Saçın tamamı yıkandıktan sonra biraz nemli bırakılır ve saç bandı alın bölgesinden başlanarak arkaya kısma doğru baş kısmına yerleştirilir. Saçlar uçlarından tutularak bant alından bir kaç kez sarılarak, saç bölgesinin tamamına uygulanır. Ertesi gün ban yerinden alınır.

5-Plastik Pipet Kullanarak Dalgalandırma

Islak veya nemli saç taranır ve kısımlar pipetlere sarılır ve uçları tel toka ile birleştirilir. İki saat sonra pipetler çıkarılır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *