1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Benim Gözümden iPhone 6S Plus

iphone6sp-select-2015Meraba arkadaşlar bu gün ki konumuz iPhone 6S Plus, gün geçtikçe kendi geliştiren bir teknoloji çağında bulunuyoruz. Ve her geçen gün kendini daha geliştirmiş bir cihaz ile karşımıza çıkılıyor.

Şimdi ise Apple muhteşem bir cihaz ile geldi karşımıza.

Öncelikle 4 renk seçeneği sunuyor bize ;  ‘’ Gümüş, Altın, Uzay Grisi, Roze Altın ‘’ olarak başlıyor.

192 gram ağırlığında olan bu cihazı biraz daha ağır. 3D Touch özelliğine sahip Retina HD ekranı 5.5 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı ekran ve 3D Touch yenilenen iki katına çıkartan Apple A9 işlemci, 2 GB RAM ve yenilenen kamera özellikleri, iPhone 6S Plus modelinde göreceğimiz özelliklerindendir.

401 ppi, 1920 x 1080 piksel çözünürlükte, bu sayede daha keskin bir yazı ve grafikleri vardır.

5.5 inç ekrana sahip olan iPhone 6S Plus tek elle tutup kullanmak bana göre hiç kolay değil.

Büyük ekranlı Androidle ile  karşılaştırdığımız da daha geniş olduğunu söyleyebilirim,

Bir örnek vermek gerekir ise 5 parmağınız ile ekranın her yerine ulaşabiliyorsunuz.

En rahat ve en güzel kısmı ise büyük klavyesidir. Klavyeyi kullanabilmek için iPhone 6S Plus’ı iki elinizle kavrayıp bu şekilde kullanabilirsiniz ve gerçekten çok rahat oluyor.

Klavyenizi yan şekilde kullandığınızda kes, kopyala, yapıştır şeklinde araçları da göreceksiniz zaten.

 

Photo-Sep-09-214K video kayıt etmesi ile beraber saniyede 30 ve 60 kare hızlarında 1080p Full HD video kayıtların da görüyoruz. 4K videoları ile en güzel resimleri en yüksek çözünürlükte saklayabilirsiniz ve bununla beraber çekilen videolar iPhone 6S Plus’ın hafızasında çok fazla yer alacaktır.

Artık en çok kullanmış olduğumuz ‘’Selfie ‘’ dediğimiz öz çekimler için ise 5 megapiksel FaceTime HD kamerası var. 6 Plus’ın ön kamerasından daha kaliteli olduğu için bunu çekilen fotoğraflarda daha keskin ve daha aydınlık olduğunu daha rahat fark edebileceğiz.

Tabi bu işlemleri yaparken bize dayanması gereken şarjlar var, ki bu dönemde en çok şikayet ettiğimiz konulardan bir tanesi de budur.

Kullanmış olduğumuz cihazlarda en çok şarjının dayanıksızlığında şikâyet ederken iPhone 6S Plus’ın avantajını pilde görüyoruz. 2750 mAh kapasite değeriyle iPhone standartlarının epey üstünde bir pilin bulunduğunu bize gösteriyor.

Ve gerekli adımları atar ve tasarruf önlemlerini alırsanız, ikinci günü de cihazı şarj etmeden geçirebilirsiniz. iOS 9 ile birlikte sunulan düşük pil modunun da bu noktada önemli bir payı olduğunu söyleyebilirim. Birde işlerinizi  telefon da halletmeye çalışan biri iseniz, daha büyük ekranı ve yüksek pil kapasitesiyle iPhone 6S Plus sizin için kesinlikle uygun bir seçimdir

Ana ekran düğmesinde yerleşik parmak izi sensörü olan bu cihaz, her geçen gün daha çok ilgi çekmeye devam ediyor.

,

iPhone 6S Plus‘ı resmi sitesinde incelemek için bu linke tıklayınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *