1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Hamilelik Sonrası Sarkıntılardan Nasıl Kurtulunur?

Anne adayları henüz doğum anı gelmeden önce bile hamilelik sonrası sarkıntılardan nasıl kurtulunur? Diye bir araştırma yapar yada nasıl kilo vereceklerini erkenden düşünmeye başlarlar. İlk bilinmesi gereken bunun için anne adayının acele etmemesi gerektiğidir. Özelikle bebek doğduktan belli bir döneme kadar annenin sağlığı oldukça önem taşır. Anne uygulayacağı her sporu, yiyecek programını veya egzersiz hareketlerini sağlığı için en doğru zamanda yapmalıdır.

Doğum Sonrası Kilo Vermek İçin Beslenme Düzenini Asla Bozmayın!

Doğumdan sonra başta anne sütü verecek anneler uzun bir süre oldukça sağlıklı beslenmelidir. Kilo verme stresine girerek rejim yapmaya çalışmak veya yetersiz beslenmek bebeği doğrudan etkileyecek ve sağlığından düşürecektir. İlk altı ay anne bol bol beslenmeli, bebeğine yeterli zamanı ayırmalı ve kendini hazır hissettiği zaman gerekli uygulamalara başlamalıdır. Bunun gibi emzirme durumu olmayan annelerde dahil olmak üzere ameliyat türü yöntemlerle doğum yapan annelerde kısa bir süre spor türü yöntemlerden uzak kalmalıdırlar.

Doğumu Beklemeden Sarkmalardan Kurtulmayı Başarmalısınız!

Anne adayı henüz hamileyken bazı bakımları ve doğru egzersizleri vücuduna uygulamayı başarırsa doğum sonrası pek kilo ya da sarkıntı gibi sorunları kalmaz. Ancak hamileliği riskli geçen veya doktoru tarafından hareket yasağı olanlar en zararsız hareketleri bile denememelidirler. Krem sürme ve bunu düzenli yapma anne adayının çatlaklarını engelleyeceği gibi sarkmalar içinde yardımcı olur. Bunu riskli hamilelik geçiren anne adayları da uygulayabilir. Ancak diğer yöntemler her hamile için doğru olmayabilir. Bu yöntemlerin başında hareket etmek ve yürüyüş yapmak gelir. Düzenli yürümek özelikle anne adayının kiloyu hızla almayı başladığı zamanlarda sarkmalar için yardımcı olarak vücudun sıkılaşmasını sağlar. Bol bol su içmekte anne adayının sarkma problemine iyi gebelik yöntemlerden biridir. Hemen hemen her akşam yemeği sonrası anne adayı kısa bir yürüyüş yapmalıdır. Hamileliğe zarar vermeyen gebeliğe özel egzersiz hareketler de doktor bilgisi dâhilinde uygulanabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *