1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Güzellik Hakkında Doğru Bilinmesi Gerekenler

Güzel ve bakımlı görünmek herkes ister. Kadınlar bunun için artı çaba sarf eder. Güzellik uğrunda yapılan yanlışlar kişinin tam tersi görünüme sahip olmasına neden olabilir. Güzelliğe gölge düşürmemek adına bu hatalardan uzak durun:

Saç Kremini Saçın Dibine Uygulamak

Saç kremi yıpranmış zarar görmüş saç uçlarını toparlayıcı özelliği taşıyan bir üründür. Saç diplerine sürülen kremler zamanla saç köklerini zayıflatır dökülmeye ve yağlanmaya neden olabilir. Duş esnasında ıslak hafif nemi alınmış saç uçlarına avuca bir miktar sıkılan saç kremi dökülüp 5 dk bekletildikten sonra durulanmalıdır.

Düzgün Kaş Alımı

Sık yapılan güzellik hataları arasına yanlış kaş alımı da girmektedir. Bir insanın kaşları yüz ifadesini belirleyen en önemli etkendir. Bu yüzden kaş şekli belirlenirken yüze uygunluğu doğru orantı dikkate alınmalıdır. Modaya uygun olabilecekken yüze uygun olmayabilir. Bu durum kişi açısından iyi benimsenmelidir.

Kıyafete Parfüm Sıkmak

Parfüm yakın temasla kumaşa sıkıldığı zaman kumaşta leke bırakır. Parfümün uygulanabileceği en uygun yer boyun, bilek ve kulak arkasıdır. Yoğun kalıcılık isteniyorsa aynı ürünün yan ürünleri duş jeli, bakım kremi ve vücut spreyi ile desteklenebilir.

Cilt Tonuna Uygun Olmayan Fondöten Kullanmak

Cilt kusurlarını kapatmak için kullanılan fondöten renk seçimi çok önemlidir. Açık renkli tene sahip olan insan için light tonlar, buğday tenli insan için medium tonlar, esmer tenli insanlar için dark tonları tercih edilmelidir. Fondöten seçiminde en önemli kural ürün test edileceği sırada cilt temizliği faktörü. Bu faktör cilde uygun tonu bulmak adına önemlidir.

Güneş Kremi Kullanmamak

Güneş kremi kullanmak cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Güneşin yaydığı ışınlar cilt kanserine sebebiyet verebilir. Bunun dışında ciltte lekelenme, kırmızı nokta, cildin erken yaşlanmasına neden olabilir.

Saç Kurutma Makinesi Kullanmak

Saç kurutma makinesi çok sık kullanılmadığı takdirde zararı yoktur. Islak saç diplerinin hafif nemini alacak düzeyde kurutulması saçın sağlığı açısından önemlidir. Fazla kurutulan saç zamanla sertleşecek ve kuru bir görünüme sahip olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *