1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Göz Şekline Göre Göz Makyajı Stilleri

Son zamanlar da herkes göz makyajı yapıyor peki ya göz şekline dikkat ediyor musunuz? Göz makyajın da en önemli olan göz şeklidir. Doğru makyaj için önce göz şeklinizi öğrenmeniz ve ona uygun makyaj yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Göz makyajı yapıyorum ama güzel olmuyor diyorsanız bu konuya kulak verin. Göz şekline göre göz makyajları sizlerle.

AYRIK GÖZLER: Gözlerinizin arasındaki mesafe birbirinden uzaksa yani ayrık gözleriniz varsa göz pınarlarına doğru göz kalemi sürmelisiniz demektir. Yoğun göz kalemi çekerek ve göz pınarlarınızın olduğu bölümde göz kalemini yoğunlaştırarak daha yakın görünen gözler elde edebilirsiniz.

ayrık-gözler

ÇIKIK GÖZLER: Çıkık gözlere sahip bayanlar genel olarak göz kapağına koyu renk far sürerek gözlerin çıkık  ve fırlak olmasını kamufle edebilirler.

çıkık-gözler

ÇUKUR GÖZLER: Çukur gözlü bayanlarda kaş kemiği daha çıkıktır bu nedenle gözleri belirginleştirmemiz gerekiyor. Göz çerçevesi boyunca dumanlı bir görünüm vermek için koyu renk bir far ile belirginleştirebilirsiniz. Göz kapaklarnıza açık renk far uygulayın özellikle de kaş altınıza.

çukur-gözler

KÜÇÜK GÖZLER: Küçük gözlü bayanlar kesinlikle göz içine siyah göz kalemi çekmemelidir. Mümkünse beyaz göz kalemi çekerek daha büyük gözler elde edebilirler. Siyah göz kalemini gözün dış kısmına kirpik diplerine çekmelidirler.

küçük-gözler

YAKIN GÖZLER: Gözleriniz birbirine yakın ise ayrık gözlü bayanların uyguladığı makyaj stilinin tam tersini uygulamanız gerekir. Göz pınarlarına siyah göz kalemi çekmemelisiniz. Göz kalemini ve eyelinerı gözün ortasında başlayarak dışa doğru çekmelisiniz.

yakın-gözler

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *