1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Göz Kalemi Kullanma Sanatı

Eskiden beridir göz keskinleştirme olarak kullanılan göz kalemi, makyaj sektöründe önemli bir yere sahiptir. Birçok kozmetik markası göz kalemi piyasaya sürmektedir. Piyasadaki göz kalemlerinin kalitesi markaya göre değişkenlik göstermektedir. Göz kalemi özellikle Arap sanatında kullanılmaktadır. Bayanlar göz kalemi kullanma sanatı hakkında soru işaretlerine sahiptirler. Göz kalemi konusunda en büyük şikâyet sıcakta ve uzun zaman kullanımda akma sorunudur. Bütün kişiler bu sorundan şikâyetçi olmaktadır. Göz kaleminin akmaması ve güzel görünümü için birçok alternatif bulunmaktadır. Öncelikle kendi yüzünüzü tanımalı ve ona göre göz kalemi seçmelisiniz. Şimdilerde göz kalemini sadece bayanlar değil erkeklerde kullanmaktadır. İslam dininde de büyük bir yere sahip olan göz kalemi, sünnet aracısıdır. Göz kalemi kullanma sanatı aşağıdaki gibidir.

1.) Doğru tercih yapma: Göz kalemi kullanırken gözleriniz renkli ise siyah göz kalemi seçmeniz gözlerinizi daha güzel gösterecektir. Renkli gözlere sahip kişilerin renkli göz kalemi sürmesi iki rengin birleşmesine ve kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Gözlerinizi çekik göstermek istiyorsanız göz kapağı ortasından başlamalı, yuvarlak göstermek istiyorsanız ise baştan sona kadar göz kalemi çekmelisiniz. Kaliteli markalar kullanmanızda kalemin akmamasında rol oynayan bir husustur.

2.) Doğru sürüş tekniği: Sürüş teknikleri göz kaleminin görüntüsünde büyük rol oynamaktadır. Göz kapağını kaldırarak sürülen göz kalemi, geri göz kapağı serbest bırakıldığında sürüşün düzgün olmamasına sebep olacaktır. Bu yüzden göz kalemi kullanırken göz kapaklarınızı ve gözlerinizi serbest bırakıp uygulayınız. Gözleriniz daha çok ön plana çıksın istiyorsanız göz kalemini sürdükten sonra aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı göz kaleminizi iyicene ortaya çıkartacaktır.

3.) Göz şeklini tanıma: Eğer büyük gözleriniz var ise göz kalemini içten sürmeyi tercih ediniz. Fakat gözleriniz küçük ise göz kaleminizi dıştan sürünüz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *