1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Göz Altı Torbalarından Kurtulun

Göz altı torbaları kadın erkek fark etmeksizin tüm yaşı ilerlemeye başlayan kişilerde meydana gelen bir durumdur. Görüntü olarak oldukça rahatsız edici bir görüntüsü vardır. Tabi haliyle bu problemi yaşayan kişiler bu probleme yönelik çözümler ararlar, göz altı torbalarından kurtulun, hava değişikliği, hormon seviyesinde değişimden dolayı veya tuzlu besinler yeme sebebi ile vücutta oluşan sıvı tutulması, düz bir yerde sırtüstü yatmaktır. Alerjenlere bağlı bir şekilde gözde kaşıntı oluşur. Kaşınan göz ise gözaltında sıvı birikmesine yani diğer adı ile ödeme sebep olur.

Göz Altı Torbalarını Önlemek için Neler Yapılabilir?

Göz altı torbalarının sebebi çoğunlukla bu bölgede bulunan yüksek tuz olmasından yani su tutmasından meydana gelir. Tuzlu gıdalar yedikten sonrasında, gözyaşı tuzlu olduğundan dolayı ağladıktan hemen sonra yani tuzla herhangi bir şekilde etkileşime geçtikten bir süre sonra bu torbalar oldukça belirginleşir.

Bol sıvı alarak vücuttan alınması gereken tuz alımı ise, Göz altı torbaları varlığı mevcut ise çok fazla tuzlu gıdalardan açının. Vücudunuzun su kaybetmesine sebep olan kahve ve alkolü içeceklerden de uzak durmak gerekir. Göz kapaklarınıza soyduğunuz salatalıkların kabuklarını koyup on dakika kadar göz kapaklarınıza salatalık bekletmenin göz altı torbalarına en iyi gelen yöntemdir. Bu salatalıkları soğuk olarak koymak yani buzdolabından çıkaracağız, salatayı dilimleyip koymak daha etkilidir. Evde o an salatalık yoksa sallama olarak adlandırılan çaylardan iki veya üç tanesini ıslatın ve buzluğa veya buzdolabına koyun, hafif soğuduğunda göz kapaklarına bu mucize çayı uygulayın. Nane yada papatya çaylarını da kesinlikle öneririz, bu durumda yapılan çayların aroma terapik yönlerinden de faydalanmış olursunuz. Kişiler yaşlandıkça, göz altlarında yağ torbaları meydana gelir. Blefaroplasti ve bu bölgede uygulanacak olan lazer tedavisi, göz altı torbalarının yok edilmesine karşın kalıcı çözümlerler olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *