1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Evde Yüz Beyazlatma Maskesi Yapma Yöntemleri

Yüz Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

Bazen cilt doğuştan sahip olduğu rengi bazı nedenlerden dolayı değiştirebiliyor. Bu nedenler arasında fazla güneşlenme, cildin kuru kalması, stres, yetersiz beslenme ve kozmetik ürünlerin fazla kullanılması sayılmaktadır. Peki cildinizin rengini tekrar nasıl eski haline getirebilirsiniz?

Cilt Beyazlatma Önerileri

Yoğurt ile yüz beyazlatma maskesi

Yoğurtun içinde bulunan besleyici polimer ve bu polimerin içinde bulunan laktik asit cildinizi beyazlatmaya yardımcı olacaktır. Uygulanışı: Yoğurdu cildinize ince bir tabaka olacak şekilde sürün. 15 20 dakika kadar bekledikten sonra yoğurt sürdüğünüz yeri ılık su ile yıkayın ve durulayın. Bu uygulamayı birkaç hafta boyunca uyguladığınızda değişimi fark edeceksiniz.

Portakal kullanarak yüz beyazlatma

Portakal içinde bulunan C vitamini cildinize güzel bir görünüm verecektir. Bunun uygulanışı ise şu şekildedir: Toz haline gelecek şekilde portakal kabuğunu rendeleyin. Rendelenmiş kabuğu yoğurt ile karıştırın. Karışım macun şeklini alacak şekilde uygulamayı devam ettirin. Bu karışımı cildinize uygulayın. 15 20 dakika bekledikten sonra su ile durulayın. Bu uygulamayı haftada en fazla bir ya da iki defa uygulayın.

Bal kullanarak yüz beyazlatma maskesi

Balı cildinize ince bir tabaka halinde olacak şekilde sürün. Birkaç dakika sonra ise ılık su ile durulayın. Bu yöntem cildinizin daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

Ve son olarak Limon ile yüz beyazlatma maskesi yapılışı

Limonun içerisinde bulunan asit, C vitamini ve antioksit özelliği cildinizin daha parlak görünümü için çok faydalıdır. Uygulanışı: Taze sıkılmış limona bir parça pamuğu batırın ve cildinize sürün. En az bir saat beklemeniz gerekmektedir. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Yukarda saydıklarımızın dışında ek olarak söyleyeceğimiz Hindistan cevizi yağı, buğday unu ile zerdeçal tozunun karışımı, domates ve salatalık maskesi gibi ürünlerde düşünülebilir.

Sayılan bu maddeler genellikle her evin mutfağında bulunan ve rahatlıkla temin edeceğiniz ürünlerdir. Bu maddeler cildinizin daha parlak olmasına ve daha güzel görünmesine yardımcı olacaktır.

yüz-beyazlatma-maskesi
yüz-beyazlatma-maskesi

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *