1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Evde Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim

Evde dişlerimizi beyazlatmanın birçok yöntemi bulunmakta detayları aşağıda baylaştık ,sizde evde dişlerinizi beyazlatmak için aşağıdaki, yazımızı sonuna kadar okuyarak detaylı bilgi edinebilir ve deneyimlerini paylaşabilirsiniz.

Dişlerimiz bizim sağlıklı, daha güzel gülümsememizi sağlar. Sizi daha çekici gösterir. Ama sararmış, mat dişler ise tam tersi olarak sizi itici, çirkin gösterir. Dişlerimizi günde en az 2 defa fırçalamalıyız. Fırçalamaz ve hiç dişlerimize bakmazsak dişlerimiz sararmış, mat, çürümüş yani çok çirkin görünür. Dişlerimizin sararmasının bazı nedenleri sigara içmek, dişlerimizi fırçalamamak, çok fazla çay ve kahve tüketimidir. Bunları eğer çok yapıyorsanız dişleriniz sararmakta ve çürümektedir. Peki ya bu dişleri nasıl beyazlatabiliriz? İşte dişleri beyazlatmak için 10 basit ipucu

İşte ,Evde Dişlerimizi Beyazlatmanın Kolay Yolları

1) Karbonat 

Karbonat ile dişleri beyazlatmayı duymuşsunuzdur. Karbonat dişleri beyazlatmak için son derece etkili bir maddedir. Çok basit bir şekilde yarım çay kaşığı karbonat ile diş macununu karıştırıp kulak memesi kıvamına getirin ve haftada 2 defa dişlerinizi fırçalayın. Eğer 2 defadan fazla yaparsanız bu sizin dişlerinizin zararına olacak ve dişleriniz çürüyecektir.karbonatla diş beyazlatmak

2) Portakal Kabuğu

Dişleri portakal kabuğu ile ovalamak sarı ve çirkin görünen dişlerin beyazlatmasına yardımcı olacaktır. Her gece yatmadan önce dişlerinize portakal kabuğunu sürün ve sabahleyin yıkayın. Her gece yaptıktan sonra dişleriniz beyazlayacaktır.portakal kabuğu diş beyazlatmak

3) Çilek

Çilek dişleri beyazlatmak için güzel bir yoldur. Çileğin içinde bulunan bolca C vitamini dişlerinizi beyazlatmaya yardımcı olur. Bunu ise olgun bir çileği ezin ve dişlerinize sürün ve iyice ovun. Günde 2 kez yaptıktan sonra dişleriniz beyazlayacaktır.

4) Hidrojen Peroksit

Hidrojen Peroksit beyazlatıcı bir maddedir. Dişlerin beyazlatılmasına da yardımcı olur. Eşit oranda Hidrojen Peroksit ile suyu karıştırıp gargara yaptıktan sonra dişleriniz beyazlayacaktır.

5) Limon ile Dişlerin Beyazlığını Arttırmak

Herkes limonun çok parlatan ve beyazlatan bir madde olduğunu biliyoruz. Limon dişlerdeki sarı lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Tuz ve limonu karıştırıp dişlerinize sürüp bir kaç dakika bekledikten sonra yıkayın dişleriniz beyazlayacaktır.

6) Diş Beyazlatmada Tuz Kullanımı

Tuz dişleri beyazlatan bir maddedir. Ama sadece beyazlatmakla ‘da kalmıyor dişleri güçlendiriyor. Tuz dişlerin mineral içeriğinin yenilenmesine bu da dişlerin güçlenmesine neden oluyor. Normal diş macunu ile bir miktar tuzu karıştırın ve dişlerinizi günde iki kez bununla fırçalayın. Bu dişlerinizi beyazlatacak ve güçlendirecektir.

7) Muz Kabuğuyla Dişlerin Beyazlağını Arttırma Yolları

Muz kabuğu ile dişleri beyazlatmak aynı portakal kabuğu ile dişleri beyazlatmak gibidir. Gece yatmadan önce muz kabuğunu dişlerinize sürün ve sabah yıkayın. Dişleriniz daha beyaz olacaktır.

8) Fesleğen ile daha beyaz dişler

Fesleğen dişleri beyazlatmak için harika bir yöntemdir. Dişleri beyazlatmakla da kalmıyor diş etlerinizi güçlendiriyor. Reyhan yapraklarını birkaç saat güneşte kurutun. Tamamen kuruduktan sonra, bir mikser sayesinde iyice ezin ve daha sonra bu ezilmiş olan tozu diş macunu ile iyice karıştırarak dişlerinizi güzelce fırçalayın. Bu yöntem dişlerinizi beyazlatacaktır.

9) Elma Kabuğu Çiğneyerek Dişleri Beyazlatmak

Elma kabuğu çiğnemek ve elma yemek dişlerinizi beyazlatmakta güçlü bir etkendir. Elma içerisinde bulunan asitler sayesinde dişleri beyazlatır ve güçlendirir. Günde 2 defa elma kabuğu çiğnemek ve elmayı yemek dişlerinizi beyazlatacaktır.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

One thought on “Evde Dişlerimi Nasıl Beyazlatabilirim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *