1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...
EKRAN KARTI

Bilgisayarın Ekran Kartının Çalıştığı Nasıl Anlaşılır

Bildiğiniz üzere blogumuzda çok fazla teknolojik konulara vakit ayıramıyorum,fakat bu sefer çok farklı bilgisayarımın ekran kartında oluşan bir arıza yüzünden kullanamadım ,yeni ekran kartı aldıktan sonra araştırmalarım neticesinde sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz bu yazıyı hazırladık.

Ekran kart bozulduğunu nasıl anlarım sorusu için sisteme takılma durumu ağır yük ve stres altında kalma ve buna uygun yazılım tercihleri ile sıcaklık program çeşitleri sonucunda ekran kartı ısı değerlerini kontrol edilir. Isınma problemi de olabiliyor. harici ekran kartının çalıştığını nasıl anlarım sorusu için Oynanılan oyunlar da alınan değerler bu düşünceye sebep oluyor. Bu neden ile her hangi bir sorun olup olmadığı noktasında bir şekil de test etme ve emin olmak isteniyor. Ayrıca bu şekil de fan sesi de bakılacak olur ise gürültü ile çalışması sonrasında bu arızayı tespit etmek mümkün oluyor.

Harici Ekran Kartı Hakkında harici ekran kartının çalıştığını nasıl anlarım sorusu için de teknik olarak doğru çalıştığı anlayabilmek için bilgisayarın üzerine sağ tık yaparak, özellikler kısmına tıklama yapılır ve sonra da aygıt yöneticisi kısmına girilir. Ayrıca fan sesi de bakılacak olur ise gürültü ile çalışması sonrasında bu arızayı tespit etmek mümkün oluyor. Görüntü bağdaştırıcı kısmına girilerek orada 4850 olması gereken yere de giriş yapılır ve orada yer alan bu aygıt düzgün çalışıyor diye bir şey yazması gerekiyor.

Ekran Kartı Çalışması

Ekran kartının çalıştığı nereden anlaşılır sorusu için ekranın parlak olması ve sistem de fazla ekran kartı kullanımı izin verme teknolojisi adı olarak sisteme işlem yapabilmesi için ana kartın ve kullanılan ekran kartları destekli olması gerekiyor. Ekran kartı nasıl test edilir sorusu için Kişiler eğer bu işlemler için en güncel hali yakalamak istiyorlar ise çözünürlükte 165 altına düşmemesi beklenmelidir. Sadece ara ara 110 düşmesi durumunda ise yanlış bir beklenti içinde olmaya gerek yoktur. Ayrıca bilgisayarın güç kaynağı da bu teknolojiyi desteklemesi gerekiyor. Ana kartın destek içerip içermediği anlamak için gerekiyor.EKRAN KARTI

Test Edilmesi : Ekran kartı nasıl test edilir ?

Bilgisayar ekran kartı yükseltilerek ve kartı vermesi gereken performans için vermemesi gibi hissediliyor. ekran kartının bozulduğu nasıl anlaşılır sorusu için Oynanılan oyunlar da alınan değerler bu düşünceye sebep oluyor. Bu neden ile her hangi bir sorun olup olmadığı noktasında bir şekil de test etme ve emin olmak isteniyor. Oyunlar esnasında ekran kartı kullanımı üzerinden bakıldığında yüzde 99 civarında olduğu ve işlemci kullanımı ise yüzde 60 civarı olduğu durum yeterli oluyor.

Bozulma Durumunda ekran kartının bozulduğu nasıl anlaşılır sorusuna cevap vermek için ekran kartı %99 ve işlemci %60 düzeylerinde ise bir problem bulunmuyor. Eğer değerler farklı ise bozulmuş oluyor. Yine de emin olmak isteniyor ise diğer testler ile karşılaştırılabilir. Bire bir aynı sonuç çıkmasa da yaklaşık olarak bir sonuç elde edilecektir. ekran kart bozulduğunu nasıl anlarım sorusu için; Eğer bozulma olmuş ise de teknik bir çalışma sonrasında sonuç alınabiliyor. Kişiler eğer en güncel hali yakalamak istiyorlar ise çözünürlükte 165 altına düşmemesi beklenmelidir. Sadece ara ara 110 düşmesi durumunda ise yanlış bir beklenti içinde olmaya gerek olmayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

One thought on “Bilgisayarın Ekran Kartının Çalıştığı Nasıl Anlaşılır

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *