1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Çocuklar İçin Hazırlanabilecek Doyurucu Ara Öğünler Nelerdir?

ÇOCUKLAR İÇİN ARA ÖĞÜN SEÇENEKLERİ

Çoğu zaman sağlıksız katkı maddeleri içeren hazır gıdaların ve fast food olarak tabir edilen yiyeceklerin hızlı bir şekilde hayatımıza girdiği günümüz şartlarında pek çok ebeveynin aklına takılan en önemli soru çocuklar için hazırlanabilecek doyurucu ara öğünler nelerdir?

Gerek ev ortamında tüketilen, gerekse okul için hazırlanan beslenme çantalarına koyulan gıdaların sadece doyurucu olması değil, aynı zamanda sağlıklı olması da büyük önem taşıyor. Bu gıdaların ayrıca bir çocuğun gün içinde ihtiyaç duyacağı enerji miktarını karşılamada yardımcı olması, metabolizmayı olumlu yönde çalıştırması ve vitamin ihtiyacını karşılayarak bağışıklık sistemini güçlendirip, hastalıklara karşı koruması da istenilen özellikler arasında sayılabilir.

EV YAPIMI GIDALAR SAĞLIKLIDIR

Çocukların büyük bir kısmı süt ürünlerini severler. Özellikle meyveli yoğurt çeşitleri günümüz çocuklarının en favori atıştırmalıkları arasında başı çekiyor. Her ne kadar yoğun çalışma koşulları anne ve babaları genellikle hazır tüketime yöneltse de aslında meyveli yoğurt evde hazırlaması en kolay ara öğünlerden biri. Tabii ki yoğurdu da evde yapmak kaydıyla. Ev yapımı yoğurdun içine taze mevsim meyveleri, bal ve biraz tarçın ekleyip, blender ile karıştırarak son derece sağlıklı ve lezzetli bir ara öğün hazırlayabilirsiniz. Diğer taraftan hem enerji ihtiyacını karşılamak hem de çocukların açlık hissine yenik düşmesini önlemek için kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı gibi meyveler de tercih edilebilir. Kuru meyvelerin bir diğer olumlu özelliği ise barsak faaliyetlerini düzenlemesidir.

MİNİ SANDVİÇLER HAYAT KURTARIR

Çocuklar için kepekli ya da tam buğday ekmeğine hazırlanmış, peynir, domates, salatalık, marul gibi taze malzemeler içeren sandviçler de son derece uygun ve sağlıklı ara öğünlerdir. Tabii ki taze mevsim meyveleri de beslenme çantasında daima olması gerekenler arasındadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *