1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Çocuk Partisi İçin Hangi Yemekler Daha Uygundur?

Parti zamanı! Bu çocuğunuzun doğum günü partisi, mezuniyet kutlaması ya da herhangi bir davet olabilir. Lezzetli atıştırmalıklar ve fazla zamanınızı almayacak ikramlar hazırlamanız daha doğru olabileceği gibi maliyetten de tasarruf etmeniz mümkün. Peki, çocuk partisi için hangi yemekler daha uygundur?

KOLAY VE MALİYETSİZ İKRAMLAR

Çocuğunuz 5-15 yaş aralığında ise partiye uygun olacak ikramlardan birisi mini hot-dog. Marketlerden kolayca temin edebileceğiniz mini sandviç ekmekleri ve sosisler ile zahmetsizce bu ikramı hazırlayabilirsiniz. Ayrıca tek lokmalık mini pizzalar da sizin kurtarıcınız. Bunları hazır pastanelerden satın alabilir ya da vaktiniz var ise evde hamurunu hazırlayıp üstünü dilediğiniz malzeme ile süsleyebilirsiniz. Bu da çok doyurucu ve çocuklara uygun bir atıştırmalık olacaktır.

ÇOCUKLARIN BAYILACAĞI KLASİK TATLAR

Patates kızartması kuşkusuz her yaşa hitap eden ve toplumumuz da vazgeçilmez bir yiyecek. Hangi çocuk patates kızartmasına hayır diyebilir ki? Küçük karton kaplar da kızarttığınız elma dilim patatesleri servis edebilirsiniz. Doyurucu olmasını istiyorsanız ekstradan nugget ve tavuk dilimleri ilave edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kürdana sırayla peynir-yeşil zeytin-salam geçirip en alt tabana da küp kesilmiş tost ekmeği ekleyerek lezzetli kanepeler yapmanız masaya bir şirinlik katacaktır. Bir diğer alternatif ise patlamış mısır. Yapımı kolay olduğu gibi aynı zaman da lezzetli ve maliyet bakımından da ucuzdur. Küçük karton bardaklar da patlamış mısır servis edebilirsiniz.

Partilerin vazgeçilmezlerinden biri de şüphesiz ki görüntüsü ile iştah kabartan cupcake. Mini kek olarak da bildiğiniz cupcake’leri ikram olarak sunabilirsiniz. Tatlı olarak browni’ler de iyi bir seçim olacaktır. Bunun yanı sıra ev yapımı çikolata damlalı kurabiyeler de menüye zenginlik katacaktır. İçecek olarak kola veya gazlı içecek tercih etmek yerine ev yapımı limonata gibi daha sağlıklı içecekler tercih etmelisiniz. Peki, milkshake’lere ne dersiniz? Sadece çocukların değil her yaştan insanın bayılacağı bir içecek. Cam kavanozlar da dilediğiniz meyveden milkshake yapabilir ve süsleyebilirsiniz. Bu da çok sağlıklı bir içecek alternatifi olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *