1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Burun Kontürleme Yöntemleri

Burnu olduğundan daha küçük ve şekilli göstermek için akla ilk gelen yöntem burun estetiği ameliyatıdır. Fakat herkesin maddi gücü bunu yaptırmaya yetmeyebilir ya da bunu yaptıracak zaman ve şartları olmayabilir. Küçük bir burun ve şekli düzgün bir yüz ifadesi için estetik yerine burun kontürleme adı verilen makyaj ile gölgeleme tekniği çok pratik ve ekonomik bir tercih sebebidir.

Burun Kontürleme İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kontürleme tekniğini uygulayabilmek için mevcut cilt renginizden isteğe göre 1 ya da 2 ton koyu toz makyaj pudrası, gölge dışında kalan yerleri aydınlatmak için açık tonlu pudra, kontürlemeye uygun ince uçlu bir makyaj fırçası ve pudrayı eşit dağıtabilmek ve sabitleyebilmek için uygun bir dağıtma fırçası.

Burun Kontürleme İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Burun kontürlemek için ilk olarak yüz ve burun şeklinizi belirlemek gerekiyor. Uzun bir burnu daha kısa ve burun ucunu kalkık göstermek için burun ucu koyu ton pudra ile koyulaştırılır. Ardından burun kemiği üzerinde açık tonlu pudradan geçerek uzun burnu kısa ve kalkık gösterebilirsiniz. Burnu daha uzun göstermek için ise koyu tonlu pudrayı kaşların başlangıç hizasının hemen altından burun ucuna kadar sürmek gerekir. Ayrıca burun ortasından burun ucuna kadar açık tonlu bir pudra uygulamak burnu olduğundan daha uzun göstermenize yardımcı olur. Burnu ince göstermek için burnun her iki kısmına fırça yardımıyla koyu ton pudrayı uzunlamasına dağıtmalı ve açık tonlu pudra burnun uç kısmına sürülmelidir.

Yüz Tipine Göre Burun Konturü Nasıl Yapılır?

Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlar yüzlerini daha uzun göstermeliler. Bunun için yanakların alt kısmına ve yüzün geniş kısımlarına koyu ton pudra ile geçiş yapılabilir. Uzun yüz hatlarına sahip olanlar elmacık kemikleri ile kulak ucu hizasından başlayarak dudak başlangıcına iki parmak genişlikte alana koyu tonlu pudra uygulayabilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *