1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...
japonya hakkında

Japonya Hakkında 10 İlginç Bilgi

Uzakdoğu ülkelerinden teknolojik olarak en gelişmiş ve bir çok bilinmeyeni olan Japonya hakkında ilginç bilgiler yazımın devamında,sizdende Japonya ile ilgili görüşleriniz ve varsa deneyimlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Japonya, Büyük Okyanus ‘ta yer almaktadır. Doğu Asya ‘ da bulunan ada ülkesidir. Japonya’nın en büyük şehri ve başkenti Tokyo’dur. Osaka, Japonya’nın en büyük ikinci şehri. Büyük olan diğer şehirleri; Kyoto, Kobe.

Japonya Ülke Nüfusu İle İlgili Bilinmeyenler

100 yaşını aşmış 50 binin üzerinde insan yaşamaktadır. Yaşlı nüfus oranı fazla olan ülkeler arasında bulunmaktadır. Japonların intihar etmek için seçtikleri popüler yer ormanlardır. Japonya, intihar olaylarının en fazla yaşandığı ülkeler arasındadır.

Japon Okulları İle İlgili Bilinmeyenler

Japon okullarında hizmetli olarak çalışan eleman bulunmamaktadır. Bunun yerine tüm işleri öğretmenler ve öğrenciler ortak olarak işbirliği ile yapmaktadırlar. Japon okullarında yer silen öğretmende bulmak mümkün cam silen öğrenciye rastlamakta mümkündür. Tuvalet temizliğini dahi öğrenciler yapmaktadır. Bu nedenle öğrenciler okulu temiz kullanmaya özen gösterirler.japonya hakkında

Japon Halkı İle İlgili Bilinmeyenler Nelerdir?

Yaptığı hatadan dolayı Japonların, özür dilemek anlamında saçlarını tıraş edebilirler. Dünyadaki isteyerek aşırı kilo kaybının yaşandığı ülkedir. 38 milyon nüfusu ile Tokyo Metropol olarak en kalabalık Metropol ‘dür. Yoğun saatlerde Japonya’da insanları metroya sığdırabilmek için ittiren görevliye Oshiya adı verilmektedir.

Japonların İlginç Özellikleri

İlginç özelliklere sahip olan halk, misafirlikte ev sahibinin odalarına ve mutfağına bakmak ayıp olarak bilinir. Japonlar, makarna yemeyi kültür haline dönüştürmüşlerdir. Japon halkı festivallere oldukça önem verirler. Japonya ‘da yaşam hızlı olduğundan dolayı uyumaya zaman kalmamakta. Bu nedenle istedikleri her yerde uyuyabiliyorlar ve bu durum hiç kimse tarafından yadırganmamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu Yazıya Puan Verin)
Loading...

One thought on “Japonya Hakkında 10 İlginç Bilgi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *